Ayetel Kürsi FaziletiAyetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur.

Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.

Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

Bu ayeti okumaya ancak peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.

Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunuda koruyup güven içine alır.

Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda 2 melek onu korumakla görevlendirilir.

Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır dilediğinden içeri girer. ALLAH okuyana; şükredenlerin kalblerini sıddıkların amellerini ALLAH’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükafat verilir.

Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.

Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; ALLAH’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

Ayetel Kürsi okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.

Ayetel Kürsiyi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler 7nci defa okuyup içine çeker ve 8inci de okuyup etrafına daire çizerse kendisini koruyan manevi bir hisar içine alır. (1inci okuyuşta önüne 2ncide sağına 3üncüde soluna 4üncüde arkasına 5incide yukarı 6ıncıda aşağı okuyup üfler. 7incide içine çekip yutar.8incide üfleyerek etrafına daire çizer) Böylece kendini tehlikeli yerden düşmanlarından musibetten korumuş olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayetel Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse düşman onu göremez ve zararda veremez.

Her namaz sonunda Ayetel Kürsi okuyanı eceli gelince ALLAH bizzat kendi kudret eliyle ruhunu alır ve o kişi şehidlik sevabına nail olur.

Ayetel Kürsi; okuyanı kötü ahlaktan kurtarır. Kişiyi ALLAH’a yöneltir.

Okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip o yerde bulunur saf tutup dururlar. İhlas suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşr suresi okunan evde diz üzeri çöküp dururlar.

Gece ve gündüz 1000 defa Ayetel Kürsiyi 40 gün okuyana ruhani alem kapısı acılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah S.A.V. Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.

Ayetel Kürsi ve Amenerrasulü Suresinin okunduğu eve şeytan girmez.

Ayetel Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. İçindekileri alıp götüremez.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkanı bulur. Rızık isterse geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.

Ayetel Kürsi günde 50 defa okunursa okuyan şeytandan korunur.

İhtiyacı ve isteği olan 170 Ayetel Kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi Ya Ğani Ya Fettah Ya Rezzak isimlerini zikredip ihtiyacını ALLAH’dan isterse isteği kabul olur.

170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. İnsanlar arasında itibarlı olur.

Zuhal saatinde okursa amirler yanında patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.

Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.

Şems saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkiye gelir.

Zühre saatinde okunursa dostları arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.

Utarit saatinde okursa kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helakı niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.

Kamer saatinde okursa rızkı genişler bereketi artar.

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

Ayetel Kürsi 18 defa hergün okunmaya devam edilirse ALLAH okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı ALLAH musibet afet kaza ve belalardan korur.

Ayetel Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” kısmı arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

Ayetel Kürsi ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez o yerin rızkı artar.

Ayetel Kürsi yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz. Zarara uğramaz.

Ayetel Kürsi bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup hastaya içirilir. İçirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse ALLAH’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.

Sabah yataktan kalkıp abdestli bir şekilde 3 defa Ayetel Kürsiyi okuyan kişi akşama kadar; akşam namazının ardından 3 defa okuyan sabaha kadar şeytan cin ve insan şerrinden korunur.

Bir dileği olan gece yarısından sonra abdestli olarak kıbleye yönelip 170 Ayetel Kürsi okuyup dileğini ALLAH’dan isterse isteği olur.

Cuma günü sabah namazından önce abdestli olarak tenha bir yerde kıbleye yönelip diz üzerine oturup 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra “Ya Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir.

7 adet tuz parçasının her birine 7 defa Ayetel Kürsi okuyup aç karnına besmele ile hergün yutarsa balgamdan kurtulunur.

Uykuda rüyasında korkan kişi yattığı zaman Euzu Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup her birinde “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim”i 3 defa tekrar ederek yatarsa korkulu rüyadan kurtulur.

Sara tutan kişiye 21 Ayetel Kürsi okunursa kendine gelir.

Bir kağıda 11 defa Ayetel Kürsi; safran gül suyu misk karışımı mürekkeple yazılır. Üzerinede 101 defa Ayetel Kürsi okunur öd yada anberle tütsülendikten sonra bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye; hırsız düşman girmezafetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur hemde bereketi kazancı artar.

Bir kağıda 3 Ayetel Kürsi yazıp üzerine 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Ali Ya Azim okunur sonra muşamba veya naylona sararak üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur. Düşman şerrinden ve afetlerden muhafaza olur.

Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kase içine Ayetel Kürsi yazılır içine su konulur. Üzerine 101 Ayetel Kürsi ve 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Aliyy Ya Azim okunur. O suyu 3 gün sabah aç karnına içilirse bağı çözülür.

Ayetel Kürsi bir kağıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa oradaki haşereler gider.

Bir kağıda Ayetel Kürsi yazılıp üzerine 21 Ayetel Kürsi 3 İhlas 21 Salatü Selam okunup bir tarlaya gömülürse o tarlanın bereketi ve mahsülü artar. Korunur muhafaza olur.

 Hata Bildir  FaceBook ta paylaş


Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
E - Posta Adresiniz ( Site de Yayınlanmaz)
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz.
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

38 Yorum Yapılmış "Ayetel Kürsi Fazileti"Eylül
31.01.2016
ben bunları duyunca hemen AYETEL KÜRSİ yi ezberledim

mahmut
20.01.2016
BU DUA NIN SIRRINI FAZİLETİNİ OKUDUKTAN SONRA İKİ YİGENİM E EZBERLETTİM

mahmut
20.01.2016
BU SAYFA YI PAYLAŞAN VE YORUM YAZAN KİŞİLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ALLAHIM NE MURADINIZ VARSA VERİR İNŞALLAH

derya
18.12.2015
bundan 8 yıl önce 170 adet ayet el kursi okumuştum bir dileğim var dı çok şükür rabbime olmuştu şimdi tekrar okumak istiyorum Rabbim bütün kardeşlerimin dualarını kabul etsin

Jeff Hummer
06.12.2015
Çok güzel bir paylaşım

Mehmet
16.11.2015
Allah rızası için çok sevdiğim deger verdiğim bi kızla aram bozuk duzelmesi içi dua edin Allah razı olsun tesekkürler

rafiq
09.09.2015
Bu Yazını Okuyanda

Allah sizden sonsuzadek razı olsun. Bir sıkıntıdayken bu yazını okuyanda kalbim rahatlandı.

Cevaplar : (2) Kişi Yoruma Cevap Yazdı
1
memo
06.11.2015
hayırlı cumalar
2
melis
24.09.2015
çok şükür Allahıma

  Cevap Yaz    

MEDİNE
15.07.2015
AYETÜL KÜRSİ ÇOK GÜZEL KORUYACAK BİR SUREDİR BİRİNİN BAŞINA BİRŞEY GELDİĞİNDE BU SUREYİ OKUR SONRA HAYATINI KURTARMIŞ OLUR BU SURE ÇOK GÜZEL BİRŞEYDİR BU

zafer
24.06.2015
Ayetel kursi yi okurken faydalanın artması için anlamının düşünerek ve konsantre olarak okumak gerekir kanaatindeyim.Şuurlu yapılan her işte olduğu ğibi yüce kitabımız kuranı kerim den ayet okurkende bilinç seviyemiz ve konsantransyonumuz en yüksek de olmalı ki istifademiz artsın.Okudukça konsantrasyonumuzuda artırmaya çalışmamız gerekir

buse balcı
16.06.2015
ben biliyorum ayetel küesiyi ezberledim

buse balcı
16.06.2015
ben biliyorum ayetel küesiyi ezberledim

süleyman gürpınar
01.05.2015
doğruvegerçekler. allah razı olsun. bilmediğim çok şeyleri okuyup hafızama yerleştirme imkanına sahip oldum.

uğurcan kaya
11.01.2014
Allah c.c mılyonlarca hamd olsun...her sabah evden cıkarken..her aksam yatarken yaklasık 10 yıldır okumaktayım..ılk baslarda fazıletlerını bılmıyordum arastrıdım okudum Allah sukurler olsunkı nasıp ettı..ıbadetın devamlı ve sureklı olanı guzeldır...cocuklarımızıa ve aılemızede bunu öğretmelıyız ve hergun okunmalı..

burak
10.01.2014
sağolun çok güzel bir sayfa ama aklıma birşey takıldı. diyelimki gün içinde 313 defa okudum diğer ve ayrıcada 170 tanede ayrı bişey için çekiyorum. bu 313 tane çektiğim 170 içinde geçerli olurmu yoksa onun için ayrımı çekmek gerekir.

şimdiden teşekkürler.

efsane
15.09.2013
Allah razi olsun meni o qede beladan qoruyub ki bir bilseniz gunde 50 defe oxuyuram Allahin izniyle oxumaga davam edecem olene kimi Allah butun duanizi namazinizi qebul etsin ey mominler Allah bizi seytanin serrinden qorusun Amin Peygembere salavat cekmekde cox savabli isdi Allah sizleri qorusun Amin Insallah

bir kul
06.09.2013
Kumayı Öğrenmeyi Allah Herkese Nasip Etsin

okumayı öğrenmeyi ALLAH herkese nasip etsin AMİN

Cevaplar : (2) Kişi Yoruma Cevap Yazdı
1
ÖZGE
02.05.2015
BENCEDE
2
milana
01.11.2013
merhaba ben biweyi anlamadim

  Cevap Yaz    

aişe
13.08.2013
Önce Namaz Kılınacak, Sonra Haram Yemeyeceksin

önce namaz kılınacak, sonra haram yemeyeceksin, sonra
güzel ahlaklı olacak ve kalben allaha teslim olacaksın bir de sadaka verip bu ayetleri okur isenz allahım hepimiz için hayır kapılarını açar. Allah kabul etsin dualarınızı.

Cevaplar : (2) Kişi Yoruma Cevap Yazdı
1
Sema
04.01.2014
Orda iste
2
murat
10.10.2013
nerde aişe o dediğin insan ?

  Cevap Yaz    

Musa
10.07.2013
Gerçekten çok güzelmiş

Musa
10.07.2013
Gerçekten çok güzelmiş

ali
05.07.2013
Rabbime şükürler olsun bizler bu dualarla ayakta duruyoruz

Hüseyin Avcı
28.06.2013
Son olarak şunları söyleye bilirim.Yukarıda yazılanların hepsi doğru.Bunların birçoğunu Ayetel Kürsiyi 6 yıldır hergün okuyan biri olarak ben yaşadım.Siz kardeşlerim de alışkanlık haline getirip hergün okuyun muhakkak.HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİMİ FARKEDİCEKSİNİZinşallah.

Hüseyin Avcı
28.06.2013
Allaha hamdü senalar olsun ki;bu duayı emirimden öğrendim,o günden beri her sabah evden çıkarken gece yatmadan evvel okuyorum 6 yıldır.Hayatımdaki değişiklikleri ve Allahın üzerimde olan koruyucu varlığını hissediyorum.Şimdi geriye dönüp baktığımda o kadar çok kötülüklerden korumuş ve beni hiç beklemediğim mertebelere yükseltmiş ki...Buna sadece ALLAHU EKBERdiyebilirim.Ona ne kadar şükretsek azdır...

Allahın bir kulu
27.06.2013
arkadaşlar hergün 1000 tane okuyan var mı 40 gün boyunca?

ZELİHA
24.06.2013
KOCAM BENDEN SOGUK KAHVEYE GİDİYOR NE YAPMALIYIM

Anıl Sürücü
22.06.2013
Ayetel Kürsi duasını sabah 1000 aksam 1000 toplam 2000 defa mı okumamız gerekiyor dediklerinizin gerçekleşmesi için yoksa günde toplam 1000 adet mi?

yağmur
19.06.2013
Ayetel Kürsi nin bu kadar faziletini bizlerle paylaştığınız için ALLAH RAZI OLSUN sizlerden bende evimde muska buldum onun için okuduk eşimle bu dua yı gerçekten rahatladık...

emel
05.06.2013
Cok sukurler olsun rabbime ayetel kursi cok koruyucu bir duadir

Naci KESKİN
01.06.2013
ÖĞRENMEYİ ALLAH SERKESE NASİP ETSİN. AMİN

Cemalettin sönmez
01.06.2013
Yuce mevlam. Bizlere cok seyler vermisde kullanmasini bilmiyoruz

hakan
27.05.2013
yıllardır sabak evden çıkarken ve girerken okurdum aslında faziletlerini çok fazla bilmeden ne mutluki farkında olmadan güzel şeyler yapıyomuşum çok şükür..

reşedyeli
17.05.2013
bu kadar güzel olacağını bilseydim onceden girerdim

kemal kesici
16.05.2013
faziletleri saymakla bitmiyo . tek kelimeyle muhteşem...

mehmet
10.05.2013
allahıma şükürler olsunki müslüman bir aileden dünyaya gelmişim

ZÜBEYDE
28.04.2013
ALLAHIM BENİ VE ÇOCUKLARIMI BÜTÜN SEVDİKLERİMİ VE HERKESİ KORU GÜZEL RABBİM

sedat
27.04.2013
Arkadaşlar kendi çocuğunuz bir başkasına baba derse ne hissedersiniz? bir düşünün kendi evladınız bir başkasına, başka bir adama baba derse ne yaparsınız? Büyük bir ihtimal evladınıza küser ve evladlıktan men edersiniz. Arkadaşlar Cenabı allah o kadar büyük ki kendisini inkar edenlerede bizimle beraber bu havayı tenefüs etiriyor ve bizimle beraber rızklandırıyor, siz sadece cenabı allaha itaat edin emirlerine riayet edin yasaklarına uyun ve cenabı allahı zikredin hergün gazeteye ayırdığınız vakit kadar yada internete ayırdığınız vakit kadar kuran okuyun hayatınızdaki değişiklikleri fark edeceksiniz dir

nilüfer
25.04.2013
Allahjm ne güzel ve faydalı okudukca okumak istiyorum

esra
23.04.2013
çokk güzel bir fazilet

Admin
28.01.2013
Ayetel Kürsi Fazileti hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Ayetel Kürsi Fazileti konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Ayetel Kürsi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Şubat - 2016