Ayetel Kürsi Fazileti

Ayetel Kürsi Fazileti

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur.

Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.

Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

Bu ayeti okumaya ancak peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.

Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunuda koruyup güven içine alır.

Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda 2 melek onu korumakla görevlendirilir.

Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır dilediğinden içeri girer. ALLAH okuyana; şükredenlerin kalblerini sıddıkların amellerini ALLAH’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükafat verilir.

Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.

Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; ALLAH’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

Ayetel Kürsi okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.

Ayetel Kürsiyi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler 7nci defa okuyup içine çeker ve 8inci de okuyup etrafına daire çizerse kendisini koruyan manevi bir hisar içine alır. (1inci okuyuşta önüne 2ncide sağına 3üncüde soluna 4üncüde arkasına 5incide yukarı 6ıncıda aşağı okuyup üfler. 7incide içine çekip yutar.8incide üfleyerek etrafına daire çizer) Böylece kendini tehlikeli yerden düşmanlarından musibetten korumuş olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayetel Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse düşman onu göremez ve zararda veremez.

Her namaz sonunda Ayetel Kürsi okuyanı eceli gelince ALLAH bizzat kendi kudret eliyle ruhunu alır ve o kişi şehidlik sevabına nail olur.

Ayetel Kürsi; okuyanı kötü ahlaktan kurtarır. Kişiyi ALLAH’a yöneltir.

Okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip o yerde bulunur saf tutup dururlar. İhlas suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşr suresi okunan evde diz üzeri çöküp dururlar.

Gece ve gündüz 1000 defa Ayetel Kürsiyi 40 gün okuyana ruhani alem kapısı acılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah S.A.V. Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.

Ayetel Kürsi ve Amenerrasulü Suresinin okunduğu eve şeytan girmez.

Ayetel Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. İçindekileri alıp götüremez.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkanı bulur. Rızık isterse geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.

Ayetel Kürsi günde 50 defa okunursa okuyan şeytandan korunur.

İhtiyacı ve isteği olan 170 Ayetel Kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi Ya Ğani Ya Fettah Ya Rezzak isimlerini zikredip ihtiyacını ALLAH’dan isterse isteği kabul olur.

170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. İnsanlar arasında itibarlı olur.

Zuhal saatinde okursa amirler yanında patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.

Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.

Şems saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkiye gelir.

Zühre saatinde okunursa dostları arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.

Utarit saatinde okursa kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helakı niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.

Kamer saatinde okursa rızkı genişler bereketi artar.

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

Ayetel Kürsi 18 defa hergün okunmaya devam edilirse ALLAH okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı ALLAH musibet afet kaza ve belalardan korur.

Ayetel Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” kısmı arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

Ayetel Kürsi ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez o yerin rızkı artar.

Ayetel Kürsi yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz. Zarara uğramaz.

Ayetel Kürsi bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup hastaya içirilir. İçirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse ALLAH’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.

Sabah yataktan kalkıp abdestli bir şekilde 3 defa Ayetel Kürsiyi okuyan kişi akşama kadar; akşam namazının ardından 3 defa okuyan sabaha kadar şeytan cin ve insan şerrinden korunur.

Bir dileği olan gece yarısından sonra abdestli olarak kıbleye yönelip 170 Ayetel Kürsi okuyup dileğini ALLAH’dan isterse isteği olur.

Cuma günü sabah namazından önce abdestli olarak tenha bir yerde kıbleye yönelip diz üzerine oturup 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra “Ya Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir.

7 adet tuz parçasının her birine 7 defa Ayetel Kürsi okuyup aç karnına besmele ile hergün yutarsa balgamdan kurtulunur.

Uykuda rüyasında korkan kişi yattığı zaman Euzu Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup her birinde “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim”i 3 defa tekrar ederek yatarsa korkulu rüyadan kurtulur.

Sara tutan kişiye 21 Ayetel Kürsi okunursa kendine gelir.

Bir kağıda 11 defa Ayetel Kürsi; safran gül suyu misk karışımı mürekkeple yazılır. Üzerinede 101 defa Ayetel Kürsi okunur öd yada anberle tütsülendikten sonra bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye; hırsız düşman girmezafetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur hemde bereketi kazancı artar.

Bir kağıda 3 Ayetel Kürsi yazıp üzerine 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Ali Ya Azim okunur sonra muşamba veya naylona sararak üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur. Düşman şerrinden ve afetlerden muhafaza olur.

Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kase içine Ayetel Kürsi yazılır içine su konulur. Üzerine 101 Ayetel Kürsi ve 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Aliyy Ya Azim okunur. O suyu 3 gün sabah aç karnına içilirse bağı çözülür.

Ayetel Kürsi bir kağıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa oradaki haşereler gider.

Bir kağıda Ayetel Kürsi yazılıp üzerine 21 Ayetel Kürsi 3 İhlas 21 Salatü Selam okunup bir tarlaya gömülürse o tarlanın bereketi ve mahsülü artar. Korunur muhafaza olur.
Son Güncelleme : 03.01.2022 01:00:30
Ayetel Kürsi Fazileti ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Fazileti Yorumları

şifre Kırmızı sayı

55 Yorum Yapılmış "Ayetel Kürsi Fazileti"
önce namaz kılınacak, sonra haram yemeyeceksin, sonra güzel ahlaklı olacak ve kalben allaha teslim olacaksın bir de sadaka verip bu ayetleri okur isenz allahım hepimiz için hayır kapılarını açar. Allah kabul etsin dualarınızı.
Aişe . 13.08.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Arkadaşlar kendi çocuğunuz bir başkasına baba derse ne hissedersiniz? bir düşünün kendi evladınız bir başkasına, başka bir adama baba derse ne yaparsınız? Büyük bir ihtimal evladınıza küser ve evladlıktan men edersiniz. Arkadaşlar Cenabı allah o kadar büyük ki kendisini inkar edenlerede bizimle beraber bu havayı tenefüs etiriyor ve bizimle beraber rızklandırıyor, siz sadece cenabı allaha itaat edin emirlerine riayet edin yasaklarına uyun ve cenabı allahı zikredin hergün gazeteye ayırdığınız vakit kadar yada internete ayırdığınız vakit kadar kuran okuyun hayatınızdaki değişiklikleri fark edeceksiniz dir
Sedat . 27.04.2013
CEVAP YAZ
arkadaşlar şiddetle tavsiye ederim okumanızı.hergün okuyabildiğiniz kadar okuyun.emin olun çok büyük faydalarını göreceksiniz.tecrübeyle sabittir.eski hayatımda alkolik adamın biriydim sabah saat onda içmeye başlardım.ayetel kürsi sayesinde RABBİMİN izniyle kurtuldum eski yaşantımdan.maneviyatım arttı.şimdi hergün okumadan duramıyorum.kendimi eksik hissediyorum.ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME.
Hasan Hüseyin . 01.05.2017
CEVAP YAZ
Ayetel kursi yi okurken faydalanın artması için anlamının düşünerek ve konsantre olarak okumak gerekir kanaatindeyim.Şuurlu yapılan her işte olduğu ğibi yüce kitabımız kuranı kerim den ayet okurkende bilinç seviyemiz ve konsantransyonumuz en yüksek de olmalı ki istifademiz artsın.Okudukça konsantrasyonumuzuda artırmaya çalışmamız gerekir
Zafer . 24.06.2015
CEVAP YAZ
Allah c.c mılyonlarca hamd olsun...her sabah evden cıkarken..her aksam yatarken yaklasık 10 yıldır okumaktayım..ılk baslarda fazıletlerını bılmıyordum arastrıdım okudum Allah sukurler olsunkı nasıp ettı..ıbadetın devamlı ve sureklı olanı guzeldır...cocuklarımızıa ve aılemızede bunu öğretmelıyız ve hergun okunmalı..
Uğurcan Kaya . 11.01.2014
CEVAP YAZ
Allah razi olsun meni o qede beladan qoruyub ki bir bilseniz gunde 50 defe oxuyuram Allahin izniyle oxumaga davam edecem olene kimi Allah butun duanizi namazinizi qebul etsin ey mominler Allah bizi seytanin serrinden qorusun Amin Peygembere salavat cekmekde cox savabli isdi Allah sizleri qorusun Amin Insallah
Efsane . 15.09.2013
CEVAP YAZ
Hadis kaynaklarını yaz. Martaval yazma Ayet veya hadis kaynağı olmayınca kendi dinin (putun) olur. Din alimi; ilim öğrenip öğrendiğini nakledendir. Ahir zaman alimleri böyle yapmaz. kendi akıllarına göre fetva verirler. kaynağını belirtemeden hadisleri yazanlarda öyledir.
Hayri Yener . 19.09.2016
CEVAP YAZ
sağolun çok güzel bir sayfa ama aklıma birşey takıldı. diyelimki gün içinde 313 defa okudum diğer ve ayrıcada 170 tanede ayrı bişey için çekiyorum. bu 313 tane çektiğim 170 içinde geçerli olurmu yoksa onun için ayrımı çekmek gerekir. şimdiden teşekkürler.
Burak . 10.01.2014
CEVAP YAZ
Son olarak şunları söyleye bilirim.Yukarıda yazılanların hepsi doğru.Bunların birçoğunu Ayetel Kürsiyi 6 yıldır hergün okuyan biri olarak ben yaşadım.Siz kardeşlerim de alışkanlık haline getirip hergün okuyun muhakkak.HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİMİ FARKEDİCEKSİNİZinşallah.
Hüseyin Avcı . 28.06.2013
CEVAP YAZ
Ankarada tanıdığımız bir dua okuyup insanları iyileştiren bir teyze 5 defadan fazla ayetel kürsi okumayın dedi sebebi nedir doğrumu fazlası zararlımıdır yoksa herkes için deyilde bazı hastalıklı insanlar içinmi zararlıdır.
Süleyman Çelik . 04.04.2016
CEVAP YAZ
Ayetel Kürsi Fazileti hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Ayetel Kürsi Fazileti konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.
Admin . 28.01.2013
CEVAP YAZ
Allahın selam rahmet bereket uzerımıze olsun.Allahın selamı rahmet ve bereketi uzerınıze olsun.Allah ıçın lutfen çok çok dua edelım çok çok yardım dua beklıyorum bekliyoruz.ALLAHIM YARDIM ET
Islam . 14.12.2017
CEVAP YAZ
Ayetel Kürsi nin bu kadar faziletini bizlerle paylaştığınız için ALLAH RAZI OLSUN sizlerden bende evimde muska buldum onun için okuduk eşimle bu dua yı gerçekten rahatladık...
Yağmur . 19.06.2013
CEVAP YAZ
bundan 8 yıl önce 170 adet ayet el kursi okumuştum bir dileğim var dı çok şükür rabbime olmuştu şimdi tekrar okumak istiyorum Rabbim bütün kardeşlerimin dualarını kabul etsin
Derya . 18.12.2015
CEVAP YAZ
yıllardır sabak evden çıkarken ve girerken okurdum aslında faziletlerini çok fazla bilmeden ne mutluki farkında olmadan güzel şeyler yapıyomuşum çok şükür..
Hakan . 27.05.2013
CEVAP YAZ
bu emekleriniz için Allah razı olsun... günün her vaktinde müsait oldukça aklımıza geldikçe sayısız bir şekilde okumak bu ihsanlara mazhar olunurmu..?
Kubilay . 04.03.2016
CEVAP YAZ
AYETÜL KÜRSİ ÇOK GÜZEL KORUYACAK BİR SUREDİR BİRİNİN BAŞINA BİRŞEY GELDİĞİNDE BU SUREYİ OKUR SONRA HAYATINI KURTARMIŞ OLUR BU SURE ÇOK GÜZEL BİRŞEYDİR BU
Medine . 15.07.2015
CEVAP YAZ
Ayetel Kürsi duasını sabah 1000 aksam 1000 toplam 2000 defa mı okumamız gerekiyor dediklerinizin gerçekleşmesi için yoksa günde toplam 1000 adet mi?
Anıl Sürücü . 22.06.2013
CEVAP YAZ
Allah rızası için çok sevdiğim deger verdiğim bi kızla aram bozuk duzelmesi içi dua edin Allah razı olsun tesekkürler
Mehmet . 16.11.2015
CEVAP YAZ
doğruvegerçekler. allah razı olsun. bilmediğim çok şeyleri okuyup hafızama yerleştirme imkanına sahip oldum.
Süleyman Gürpınar . 01.05.2015
CEVAP YAZ
mrb. benim sevgilim var ama yıldızımız barışmıyor ayrılmak istiyorum onu kırmadan nasıl ayrılabilirm.
Ayşegül . 16.02.2017
CEVAP YAZ
ayetel kürsüyü herkes ezberlesin allah nasip ederse herkesin dua sı kabul olur inşallah
Tayyip Ayhan . 21.04.2016
CEVAP YAZ
Allah sizden sonsuzadek razı olsun. Bir sıkıntıdayken bu yazını okuyanda kalbim rahatlandı.
Rafiq . 09.09.2015
CEVAP YAZ
Allahın selamı rahmet ve bereketi üzerinize olsun.Çok çokk dualarınızı bekliyorum.Ailem ben
Filiz . 24.03.2017
CEVAP YAZ
ALLAHIM BENİ VE ÇOCUKLARIMI BÜTÜN SEVDİKLERİMİ VE HERKESİ KORU GÜZEL RABBİM
Zübeyde . 28.04.2013
CEVAP YAZ
BU DUA NIN SIRRINI FAZİLETİNİ OKUDUKTAN SONRA İKİ YİGENİM E EZBERLETTİM
Mahmut . 20.01.2016
CEVAP YAZ
çok güzel yazılmış emeğe saygı gösteriyoruz ve çok teşekkür ederimm :)
Çocukk :) . 27.01.2017
CEVAP YAZ
allahıma şükürler olsunki müslüman bir aileden dünyaya gelmişim
Mehmet . 10.05.2013
CEVAP YAZ
Yuce mevlam. Bizlere cok seyler vermisde kullanmasini bilmiyoruz
Cemalettin Sönmez . 01.06.2013
CEVAP YAZ
Cok sukurler olsun rabbime ayetel kursi cok koruyucu bir duadir
Emel . 05.06.2013
CEVAP YAZ
faziletleri saymakla bitmiyo . tek kelimeyle muhteşem...
Kemal Kesici . 16.05.2013
CEVAP YAZ
Rabbime şükürler olsun bizler bu dualarla ayakta duruyoruz
Ali . 05.07.2013
CEVAP YAZ
arkadaşlar hergün 1000 tane okuyan var mı 40 gün boyunca?
Allahın Bir Kulu . 27.06.2013
CEVAP YAZ
Allahjm ne güzel ve faydalı okudukca okumak istiyorum
Nilüfer . 25.04.2013
CEVAP YAZ
ÇOK FAYDALI BİLGİ ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN
Muhammet Ali Bayrakçı . 13.02.2017
CEVAP YAZ
ben okuyorum ınanıyorum rabbımde bana dilegimi vercek
Sevil . 15.07.2017
CEVAP YAZ
ben bunları duyunca hemen AYETEL KÜRSİ yi ezberledim
Eylül . 31.01.2016
CEVAP YAZ
bu kadar güzel olacağını bilseydim onceden girerdim
Reşedyeli . 17.05.2013
CEVAP YAZ
KOCAM BENDEN SOGUK KAHVEYE GİDİYOR NE YAPMALIYIM
Zeliha . 24.06.2013
CEVAP YAZ
okumayı öğrenmeyi ALLAH herkese nasip etsin AMİN
Bir Kul . 06.09.2013
CEVAP YAZ
ben biliyorum ayetel küesiyi ezberledim
Buse Balcı . 16.06.2015
CEVAP YAZ
ÖĞRENMEYİ ALLAH SERKESE NASİP ETSİN. AMİN
Naci Keskin . 01.06.2013
CEVAP YAZ
Nasıl okuyalım 300/ 70 defa söylermısın
Ayetel Kursi . 01.12.2016
CEVAP YAZ
Çok iyi bilgiler tşk ;))))
Yılmaz . 13.06.2016
CEVAP YAZ
Çok iyi bilgiler tşk ;))))
Zeliha . 13.06.2016
CEVAP YAZ
allah sizlerden razı olsun
Hasan Kekeç . 23.03.2017
CEVAP YAZ
çokk güzel bir fazilet
Esra . 23.04.2013
CEVAP YAZ
Gerçekten çok güzelmiş
Musa . 10.07.2013
CEVAP YAZ
Çok güzel bir paylaşım
Jeff Hummer . 06.12.2015
CEVAP YAZ
herkes okumalıdır
Merve . 18.02.2016
CEVAP YAZ
faydalı bilgiler
Fatma . 25.06.2017
CEVAP YAZ
hayır olmadı
Safalet . 13.11.2016
CEVAP YAZ
muhteşem yaa
Saadet . 13.06.2016
CEVAP YAZ
çok güzel
Oa Oa Nee . 08.10.2016
CEVAP YAZ
amin
Erol Pasha . 02.03.2016
CEVAP YAZ
Ayetel Kürsi
Ayetel Kürsi
Ayetel Kürsi, Kur'ân-ı Kerim’in Seyyidi ve en büyüğüdür. Bakara suresinin 255. Ayet-i'dir ve Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i kerimedir. Ayetel Kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Allah'ı tanıtır ve...
Amener Resulu
Amener Resulu
''Bismillahirrahmanirrahim''Amene'r resulu bima ünzile ileyhi mir rabbihi vel mü'minün. Küllün amene billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulih. La nüferriku beyne ehadim mir rusulih. Ve kalü semi'na ve eta'na gufraneke Rabbena ve ileykel'masir...
Ayetel Kürsi Oku
Ayetel Kürsi Oku
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyy...
Ayetel Kürsi Meali
Ayetel Kürsi Meali
ALLAH ki, Tanri yoktur ancak O vardir, diridir ve kendi kendine kâimdir; ne uyuklamasi ne de uyumasi sözkonusudur; yerde ve göklerde ne varsa O’nun içindir; O’nun katinda kim sefaat edebilir ki izni olmaksizin; bilir önlerinde ve arkalarinda olanlari...
Ayetel Kürsi Tefsiri
Ayetel Kürsi Tefsiri
-Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd'i (RA) çağırarak yazdırmıştır.-Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır.-Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, ib...
Ayetel Kürsi Kaç Ayet
Ayetel Kürsi Kaç Ayet
Soru: Kuran-ı Kerimde kaç tane sure vardır? Cevap: 114 Soru: Kuran-ı Kerimde kaç tane tilavet secdesi vardır? Cevap: 14 tane Araf 206, Rad 15, Nahl 41, İsra 107, Meryem 58, Hacc18, Furkan 60, Neml 25, Secde 15, Sad 24, Fussilet37, Necm 6...
Ayetel Kürsinin İnişi
Ayetel Kürsinin İnişi
Kürsî ve Allah’ın Kürsîsi: Kürsî; Taht, koltuk demektir. Kök anlamıyla üst üste katlanmayı, bir araya toplanmayı belirtir. Belli parçaların bir araya toplanmasından, üst üste eklenmesinden oluştukları için sandalye, koltuk, taht gibi üzerine oturulac...
Ayetel Kürsi Ahmet El Acemi
Ayetel Kürsi Ahmet El Acemi
Ayetel Kûrsi aşağıdaki video aracılığı ile dinleyebilirsiniz, Ayetel Kûrsi okuyan Ahmet El Acemi...
Ayetel Kürsi Kabe İmamları
Ayetel Kürsi Kabe İmamları
Ayetel Kûrsi aşağıdaki video aracılığı ile dinleyebilirsiniz, Ayetel Kûrsi okuyan Kabe İmamları ...

 

Ayetel Kürsi
Amener Resulu
Ayetel Kürsi Fazileti
Ayetel Kürsi Oku
Ayetel Kürsi Meali
Ayetel Kürsi Tefsiri
Ayetel Kürsi Kaç Ayet
Ayetel Kürsinin İnişi
Ayetel Kürsi Ahmet El Acemi
Ayetel Kürsi Kabe İmamları
Popüler İçerik
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Ayetel Kürsi
Amener Resulu
Ayetel Kürsi Fazileti
Ayetel Kürsi Oku
Ayetel Kürsi Meali
Bilgi Kaynagi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Bilgi Kaynagi
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022